Hátrányból fordítva szerzett fontos három pontot a Nyíregyháza

Megosztás

A tavalyi sikerekhez képest idén látványosan bukdácsoló Ajka megszerezte a vezetést, de a Szpari sikeresen megfordította a meccset.

Vasárnap nyolc találkozót rendeztek a labdarúgó NB II 13. fordulójában. A kora délutáni programban a Nyíregyháza hátrányból felállva győzte le a sereghajtó Ajkát.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–FC AJKA 2–1 (0–1)
Balmazújváros, 600 néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Gábor, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Rjasko, Alaxai (Novák Cs., 89.), Gengeliczki – Gresó (Pataki B., 77.), Tamás O., Kesztyűs (Sigér Á., 89.), Nagy B. – Nagy D., Géresi (Kovácsréti, 72.), Herjeczki (M. Ramos, a szünetben). Vezetőedző: Tímár Krisztián
AJKA: Szabados – Tóth G. (Horváth P., 81.), Tar, Jagodics B., Csemer – Görgényi (Gaál B., 74.), Tajthy T. – Babos B., Zsolnai R. (Rabatin, 63.), Borsos F. (Sejben, 81.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Borsos F. (0–1) a 41., Gresó (1–1) az 53.), M. Ramos (2–1) a 70. percben
MESTERMÉRLEG
Tímár Krisztián:
 – Egész héten azon dolgoztunk, hogy bebizonyítsuk, csak kisiklás volt a Vasas elleni találkozó. Az első félidőben meddő fölényben futballoztunk, kontrolláltuk ugyan a játékot, de a tizenhatoshoz érve nem voltunk elég hatékonyak. A második félidőben már nagyobb nyomás alá helyeztük a kaput és fordítottunk. Átérezték a srácok, hogy nagyon fontos ez a mérkőzés. Szeretnénk ezen az úton maradni.
Schindler Szabolcs: – Nyolcvan percen át nagyon jól játszottunk, azt csinálta a csapat, amit megbeszéltünk. Ha így játszottunk volna korábban is, most nem itt tartanánk. Sajnos volt egy tízperces rövidzárlatunk, ami miatt elmaradt a pontszerzés. Nem tudtuk megszerezni a második gólt, amikor még vezettünk, és ez döntött. Egy győzelem nagyon sokat, nekünk az életet jelentené.